سریال مردگان متحرک
سریال مردگان متحرک

مدت انتشار: ۲۰۱۰ تاکنون (۸ فصل)

در دوران معاصر شاید بتوان بعد از سریال «بازی تاج و تخت» این سریال را پربیننده ترین سریالی دانست که هنوز ادامه دارد. سریال «مردگان متحرک» (The Walking Dead) بر اساس یک مجموعه داستان کمیک با همین نام و به کارگردانی رابرت کرکمن و تونی مور ساخته شده و شهرت آن مانند داستان اپیدمی زامبی محور خود خیلی زود در سراسر جهان پخش شد. فرانک دارابونت مشهور در نقش مدیریت اجرایی این سریال نقش ایفا می کند که برای اعتبار بخشیدن به این سریال کافی به نظر می رسد. این سریال ترسناک درام داستان یک کلانتر به نام ریک گریمز را روایت می کند که رهبری گروهی از بازماندگان در دنیایی که توسط زامبی ها تسخیر شده را بر عهده می گیرد.

سریال مردگان متحرک
سریال مردگان متحرک

این گروه به کمک همدیگر برای زنده ماندن در این دنیای خشن و مرگبار دست به هر کاری می زنند و رفته رفته علاوه بر مردگان متحرک خود را در برابر انسان های زنده شروری می بینند که برای زنده ماندن از هیچ جنایتی فروگذار نمی کنند. وقتی این سریال در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار منتشر شد بسیاری را شیفته خود کرد و تا فصل های سوم و چهارم بسیار جذاب و درگیر کننده پیش رفت اما از آن به بعد تغییراتی در آن ایجاد شد که به سیر صعودی سریال صدمه وارد نمود. سریال «مردگان متحرک» یکی از پربیننده ترین سریال های تاریخ تلویزیون به شمار می آید.

بخش زیادی از جذابیت این سریال بر عهده بازیگران خوبی است که در شخصیت های مختلف حضور دارند که مانند بسیاری از دیگر فیلم ها و سریال های زامبی محور تنها کاریکاتورهایی متحرک نیستند. علی رغم افت شدید در فصل های ۵ تا ۷ اما در فصل ۸ مقداری از تنش و جذابیت داستان بازگشته و باید منتظر اتفاقات غیرمنتظره ای بود. اگر این سریال را ندیده اید بهتر است آن را از دست ندهید زیرا تجربه نشان داده که تماشای ۳ فصل اول آن خواب را از شما خواهد گرفت!

About